HGSS vježbe

Ovog vikenda na otoku Visu u organizaciji Obavještajne točke HGSS-a i GSS-a stanica Split održane su vježbe iz pružanja prve pomoći, zbrinjavanja i transporta unesrećene osobe.Vježbi su uz gorske spašavatelje iz GSS-stanice Split, prisustvovali i članovi obavještajne točke HGSS-a Vis.U trodnevnim vježbama teorijski i praktično obrađene su teme prve pomoći i tehnika transporta unesrećene osobe.

Svi suradnici OT Vis koji su ujedno i članovi planinarskog društva „Hum“ iskazali su veliku volju i zavidno znanje u proceduri pomoći unesrečenim osobama na teško pristupačnim terenima. Sve aktivnosti planinarskog društva i OT Vis su usmjerene za što sigurniji boravak sve večeg broja planinara kao i ostalih gostiju koji žele upoznati otok Vis. Nadamo se da naše intervencije neće biti nikom potrebne ali nikad se ne zna,pa zbog toga pozivam svakog ko je spreman na ovaj način nekom pomoći da nam se javi, jer svaka pomoć je dobro došla!

Add new comment

Filtered HTML

• Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Lines and paragraphs break automatically.

Plain text

• No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.